2016.03.is_plakatspoleczny_00918 marca w holu Centrum Sztuki Mościce otwarta została wystawa plakatów studentów kierunków grafika oraz wzornictwo zaprojektowanych podczas zajęć prowadzonych przez dr. Bartłomieja Bałuta.w Pracowni projektowania grafiki reklamowej.

Na wystawie, która będzie czynna do 17 kwietnia, prezentowanych jest kilkadziesiąt pełnowymiarowych prac studentów kierunków artystycznych tarnowskiej PWSZ.

dr Bartłomiej Bałut: tematem plakatów jest zdrowie i kondycja psychiczna współczesnego człowieka z możliwością ujęcia w kontekście szpitala jako miejsca docelowej publikacji. Obszerne i często puste korytarze, nieraz w dobrej wierze lecz przypadkowo dekorowane korporacyjnymi prospektami medykamentów, lub planszami z fantomami przestrzegającymi przed konsekwencjami zaniedbań stylu życia, stały się punktem wyjścia studenckich dociekań. Polem kontestacji. Zależało mi na sprowokowaniu młodych projektantów do podjęcia trudu przełamania obojętnie prewencyjnego stereotypu komunikatu kierowanego do pacjenta, na rzecz afirmacji pozytywnych zachowań prozdrowotnych, lub niekonwencjonalnego, pozbawionego mentorskiego tonu obrazu. Sporą grupę stanowią plakaty dotykające problemów natury psychicznej czy autyzmu. W imieniu swoim i studentów zapraszamy do sprawdzenia, czy powyższe zamiary okazały się sukcesem.

Wystawa czynna od 18 marca do 17 kwietnia 2016r
wstęp wolny / Sala Hol