Wydawnictwa Akademii Tarnowskiej otrzymały wyróżnienie w konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej  „Technicus” 2023 na najlepszą książkę techniczną oraz najlepszy poradnik techniczny.

Na posiedzeniu 7 czerwca 2023 r. Kapituły Konkursu nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie Konkursu, na który zgłoszono w tym roku aż 63 publikacje. Publikacja naszych Wydawnictw pt. „Innowacje i inspiracje. 150-lecie urodzin Jana Szczepanika” otrzymały wyróżnienie dla najlepszej książki szerzącej wiedzę techniczną. Uroczystość wręczania nagród odbyła się 28 czerwca 2023 r. podczas posiedzenia Rady Krajowej FSNT-NOT w Domu Technika w Warszawie.

„Innowacje i inspiracje. 150-lecie urodzin Jana Szczepanika” (red. E. Krzyńska-Nawrocka, Tarnów 2022) to publikacja, w której autorzy omawiają nowatorskie rozwiązania techniczne, ich wpływa na życie, a także dalsze badania w danym zakresie. Książka wydana w Roku im.  Jana Szczepanika prezentuje także recepcję dokonań tego znanego odkrywcy związanego z Tarnowem. Interdyscyplinarny charakter publikacji pokazuje nieustającą w rozwoju ludzkiej cywilizacji potrzebę do poszukiwania i dokumentowania nowych metod, tworzenia wynalazków. Temat innowacji podjęty zostaje zarówno na polu nauk ścisłych i technicznych, jak również innych dziedzin, w tym humanistycznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a także znajdującym zastosowanie w różnych dziedzinach nauk.

Wróć do góry