Zajęcia z samoobrony i walki wręcz, strzelectwa, survivalu, czy wspinaczki skałkowej, ponadto mnóstwo certyfikowanych modułów do wyboru, m.in.: OCR (bieg przeszkodowy), dwubój olimpijski, kettlebell, kalistenika, mobility. To tylko niektóre zmiany i nowości wprowadzone do programu studiów na kierunku Wychowanie fizyczne. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność studiów oferowanych przez Katedrę Wychowania Fizycznego.

– Analizujemy potrzeby zgłaszane przez naszych studentów oraz coraz to nowe wymagania rynku pracy i wprowadzamy korekty, aby uczynić studia na naszym kierunku jeszcze bardziej atrakcyjnymi – wyjaśnia dr Piotr Kuczek, kierownik Katedry Wychowania Fizycznego Akademii Tarnowskiej.

Nowością są certyfikowane moduły: siłowy i motoryczny. Pierwszy obejmujee m.in.: OCR (bieg przeszkodowy), dwubój olimpijski, kettlebell, kalistenika, mobility, a drugi: trening wydolności, trening funkcjonalny, trening mocy i szybkości, a nawet wellness i jogę.

Nabór podstawowy na ten oraz pozostałe kierunki z oferty dydaktycznej AT potrwa jeszcze do 21 lipca, nabór dodatkowy zaplanowano w dniach 1-15 września, a ostatnią rekrutację – uzupełniającą od 24 do 26 września. Wszelkie informacje znaleźć można TUTAJ.