To będzie wyjątkowy rok w historii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. W poniedziałek naukę w murach naszej Uczelni rozpocznie około czterech tysięcy studentów, w tym ponad 1,5 tys. na pierwszym roku. Zajęcia ruszają w poniedziałek, 3 października, a uroczysta inauguracja odbędzie się we wtorek, 11 października. Msza św. w intencji społeczności akademickiej zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę, 2 października w Bazylice Katedralnej, początek o godz. 18.

– Ten rok będzie historyczny z kilku powodów. Po pierwsze – jubileusz. Trudno w to uwierzyć, ale nasza Uczelnia w 2023 roku świętować będzie 25-lecie powstania. Przygotowania trwają, już teraz zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach, które z tej okazji planujemy zorganizować – zapowiada Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Po drugie – to pierwszy rok akademicki, jaki zaczynamy już jako Akademia Nauk Stosowanych. W 1998 roku powstaliśmy jako Wyższa Szkoła Zawodowa, przez ponad dwie dekady – już jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – ciężką pracą osiągnęliśmy pozycję nie tylko najstarszej, ale także największej i najchętniej wybieranej uczelni tego typu w Polsce. To jednak „tylko” początek, bo nasze plany rozwoju są bardzo ambitne i wiem, że jeszcze nie raz zaskoczymy – dodaje JM Rektor.

– Serdecznie witam w gronie naszych studentów wszystkich, którzy nam zaufali i już za kilka dni staną się członkami naszej społeczności. Jestem szczęśliwa i dumna z tego, że mimo niżu demograficznego nasza oferta przekonała ponad 1500 osób. Dokonaliście bardzo dobrego wyboru, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby każdy z Was szybko poczuł, dlaczego nazywani jesteśmy „Uczelnią Mistrzów” – kończy Rektor Małgorzata Kołpa.

Szczegółowe harmonogramy zajęć, informacje dot. inauguracji wydziałowych oraz inne aktualności znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

fot. Paweł Topolski