Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wystosował apel do Studentów małopolskich uczelni. Prosi w nim o zgłaszanie się do wolontariackiej pracy w powstających właśnie szpitalach tymczasowych. Adresatami listu są Studenci kierunków związanych z medycyną, pielęgniarstwem, naukami przyrodniczymi, czy fizjoterapią.

Studenci mieliby stanowić część zespołów, które pracować będą w szpitalach tymczasowych. W Tarnowie placówka taka powstaje w Hali Jaskółka. Zespoły tworzyć mają: lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii.

„Poprzez pracę w szpitalach tymczasowych możecie nieść pomoc >>sąsiadom z ulicy<<, także swoim rówieśnikom. Możecie się wykazać. Pokazać siłę młodości. Niech to będzie wasza misja – tu i teraz. Małopolska was potrzebuje – potrzebujemy młodych, nieustraszonych ludzi wiernych ideałom i gotowych do wielkich czynów” – czytamy w liście.

Wszelkie niezbędne informacje dla zainteresowanych znaleźć można na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz pod nr. tel. 12 210 22 19.

Apel do uczelni_1

Apel do uczelni_2