Wizyta studentów niemieckich w PWSZ w Tarnowie
Po raz kolejny tarnowską PWSZ odwiedzili studenci niemieccy z Uczelni Bindungszentrum der Finanzverwaltung in Konigs Wusterhausen. Uczestniczyli oni w dyskusjach i seminariach organizowanych przez Zakład Administracji Publicznej.

Oficjalnego przywitania niemieckich żaków oraz ich opiekunów dokonali J.M. Rektor prof. dr hab. Stanisław Komornicki oraz Dyrektor Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego dr Małgorzata Szczerbińska-Byrska. Hans Werner – opiekun grupy niemieckiej – dziękował za miłe przyjecie: „dziękujemy za ciepłe, serdeczne powitanie – zarówno ja, jak i inni opiekunowie grupy byliśmy w Tarnowie już kilka razy i czujemy się tutaj prawie jak w domu, a nasi studenci, którzy spędzili tu dopiero kilka godzin, również czują się bardzo dobrze. Myślę, że poczują się jeszcze lepiej gdy zaczną własne wystąpienia seminaryjne. To co nam się podoba najbardziej w tej wymianie, to możliwość pracy w dwóch aspektach. Po pierwsze mamy możliwość porównywania prawa niemieckiego i polskiego, a po drugie, co jest równie ważne, a może i ważniejsze i bardzo nas cieszy, rozwija się coraz bardziej nasza współpraca a kontakty się zacieśniają i stają się kontaktami przyjacielskimi”.

W tym samym dniu studenci niemieccy i polscy uczestniczyli w seminarium poświęconym zagadnieniom prawa administracyjnego w Polsce i Niemczech, podczas którego zaprezentowano referaty przygotowane przez studentów obu stron.

Niemieccy goście w trakcie swojego pobytu zwiedzili Tarnów, a także odbyli wycieczki do Wieliczki, Krakowa i Nowego Wiśnicza.

Wróć do góry