Spektakularne sukcesy stają się udziałem sportowców z Tarnowa biorących udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w stolicy Japonii. Złoty i srebrny medal Róży Kozakowskiej (odpowiednio w rzucie maczugą i pchnięciu kulą), „srebro” Michała Derusa w sprincie na 100m, „brąz” Marzeny Zięby w podnoszeniu ciężarów i czwarte miejsce Joanny Mazur wraz z przewodnikiem Michałem Sawickim w biegu na 1500m – to dokonania godne podziwu. Swój udział w sukcesach sportowców Startu Tarnów – Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowców Niepełnosprawnych mają „nasi ludzie”, pracownicy PWSZ w Tarnowie: dr Piotr Kuczek z Katedry Wychowania Fizycznego, który jest trenerem kadry paralekkoatletów oraz Bartek Tott – kierownik kadry paralekkoatletów, który jest także absolwentem Fizjoterapii w naszej Uczelni.

– Te sukcesy zapierają wprost dech i zasługują na największe uznanie. Stanowią także niezwykłą motywację nie tylko dla osób zmagających się z niepełnosprawnościami, ale także dla ludzi zdrowych. Serdecznie gratuluję wspaniałym sportowcom oraz trenerom. Jesteście dumą Tarnowa, dumą Polski – mówi Rektor PWSZ, dr hab. Małgorzata Kołpa.

Zawodnicy Startu Tarnów od lat korzystają z obiektów PWSZ, a dodatkowo Michał Derus jest zawodnikiem Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w barwach którego startuje od wielu lat.

– Szczególnego wzruszenia dostarczyły mi sukcesy Pani Róży, o której usłyszałam kilkanaście miesięcy temu za sprawą Piotra Kuczka. To on opowiedział mi niezwykle tragiczną historię jej życia, jej walki z przeciwnościami losu i zachęcił do udzielenia jej wsparcia. Pamiętam, jak walczył o nią, jak starał się jej pomóc w trudnych chwilach. Wiem, że jej medale ucieszyły go niesamowicie, bo wierzył w nią nieprzerwanie, nawet wtedy, gdy powodów do optymizmu nie było – opowiada Rektor Kołpa.

Wszystkim sportowcom, trenerom i całemu sztabowi składamy gorące gratulacje w imieniu całej społeczności akademickiej PWSZ w Tarnowie. To również dzięki Wam jesteśmy nazywani Uczelnią Mistrzów.

Fot. Archiwum Startu Tarnów

Wróć do góry