Przed uczniami klas maturalnych czas intensywnej nauki, powtórek i wielokrotnego sprawdzania przygotowania do egzaminu maturalnego, a wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się na wymarzone studia.

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie… a skąd można czerpać zadania, które warto rozwiązać, przygotowując się do tego egzaminu?

Zachęcamy do skorzystania z zasobów Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie! 😊

Zawsze sprawdza się spokojna, systematyczna nauka i dlatego uczniów klas maturalnych zapraszamy do częstego odwiedzania strony:

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/matura-probna-chemii/

Strona ta, ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników.

Aby zdobywanie wiedzy uczynić atrakcyjniejszym, na stronie będzie można również znaleźć filmy popularnonaukowe obrazujące doświadczenia chemiczne, które warto znać na maturze.

Pierwsze zadania i film – już na stronie! 😊

Dodatkowo, całe klasy pod opieką nauczycieli zapraszamy do udziału w wykładach XI edycji Tarnowskich Piątków Chemicznych, na które rejestracja rozpocznie się już 6 września 2021:

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/tarnowskie-piatki-chemiczne/

A po maturze… Zapraszamy do nas! 😊

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie:

https://pwsztar.edu.pl/rekrutacja-na-studia-rozpoczeta-to-propozycja-dla-ciebie/?param=CH

Wróć do góry