Studenci i pracownicy Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego PWSZ w Tarnowie, wzięli udział w niezwykle ważnym wydarzeniu – Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021, który odbył się w Katowicach. Członkowie SKN Manager w składzie: Karolina Czapkowicz, Anna Zachara, Paweł Kozioł, Paweł Paciorek uczestniczyli w wydarzeniu stacjonarnie, biorąc udział w ciekawych sesjach zorganizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Uczestniczyli oni m.in. w Ceremonii Otwarcia IGF 2021, podczas której głos zabierali Prezydent RP – Andrzej Duda, Premier RP – Mateusz Morawiecki, oraz Podsekretarz Generalny ONZ – Liu Zhenmin.

Dodatkowo członkowie SKN Manager uczestniczyli w kilku bardzo interesujących sesjach m.in.:

Ciekawym przeżyciem dla studentów uczestniczących stacjonarnie w wydarzeniu był koncert w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz uroczysty bankiet dla uczestników Szczytu.

Równolegle z delegacją obecną w Katowicach, wykładowcy WAE: dr Krzysztof Chmielarz, dr Dorota Koptiew, prof. Uczelni, mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy oraz studenci pierwszego roku Ekonomii brali udział zdalnie w wielu sesjach i warsztatach:

Udział naszych Studentów i Wykładowców w Szczycie ONZ, dał możliwość nie tylko poszerzenia spojrzenia na omawiane problemy, ale umożliwił także nawiązanie kontaktów i wymianę poglądów.

Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem było międzynarodowym spotkaniem z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiającym globalną dyskusję o rozwoju Internetu.

W Forum wzięli udział ustawodawcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki i organizacji pozarządowych, a kilka tysięcy osób z całego globu dyskutowało o możliwościach i wyzwaniach stawianych przez Internet, a także sposobach pełnego wykorzystania jego potencjału.