To był godny powrót naszych piłkarzy ręcznych do rywalizacji o medale Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna trenera Przemysława Markowicza po kilkuletniej przerwie zagrała w półfinale AMP i to jak zagrała! Dość powiedzieć, że nasi szczypiorniści zapewnili sobie w Krakowie awans do finałowej szesnastki, która w maju w Opolu powalczy o medale AMP.

W fazie grupowej zawodnicy trenera Markowicza najpierw przegrali z Politechniką Rzeszowską 31:35, a w „meczu o wszystko” odprawili z kwitkiem Politechnikę Śląską wygrywając 31:25.

W ćwierćfinale nasi szczypiorniści zmierzyli się z reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego. Zawodnicy z Krakowa okazali się zbyt mocni tego dni i to oni weszli do strefy medalowej wygrywając 33:21.

Tarnowianom pozostała walka o miejsce piąte, ostatnie premiowane awansem do finałów. Aby dopiąć swego nasi zawodnicy najpierw rozgromili AZS AWF Katowice 42:17, a w meczu decydującym bezpośrednio o awansie do finału pokonali Uniwersytet Rzeszowski 35:27. Dzięki temu ostatecznie zajęli w Krakowie 5. miejsce – dające prawo gry w finałach.

Dodatkowe powody do radości miał Maciej Grech, student IV roku Fizjoterapii, który w całym turnieju zdobył aż 40 goli zdobywając koronę króla strzelców półfinałowej batalii.

Zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku i trzymamy już kciuki za występ w turnieju finałowym.

Drużyna wystąpiła w składzie: Andrzej Ogonowski, Bartosz Batko, Maciej Grech, Kacper Zając, Kacper Tuman, Tomasz Stono, Konrad Sanek, Michał Słupski, Krystian Iwaniec, Jakub Wysocki, Konrad Wątroba, Korneliusz Małek, Jakub Tokarz, Kacper Słowik, Jakub Sikora, trener: Przemysław Markowicz.