2015.12.pwsz oplatek_014Ponad 200 osób wzięło udział w uczelnianym spotkaniu opłatkowym. Była okazja do złożenia sobie życzeń, wysłuchania kolęd, rozmów o tym jaki był mijający rok, a jaki może być ten nadchodzący.

Tegoroczny „opłatek” był wyjątkowy. Wzięli w nim bowiem udział nie tylko pracownicy Uczelni, studenci i zaproszeni goście, ale także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Spotkanie rozpoczęła Jej Magnificencja Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ. Składając życzenia zebranym gościom podkreślała wyjątkową rolę uczelni w rozwoju miasta i regionu.

Głos zabrał także Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Jego zdaniem energia młodych ludzi – studentów i dydaktyków PWSZ powinna „promieniować”. I to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale przez cały rok.

O wyjątkowości minionych miesięcy mówiła Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Kanior działającego prze PWSZ. Jej zdaniem współpraca Uczelni i UTW przynosi już wymierne korzyści nie tylko seniorom, ale i społeczności akademickiej.

Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Mateusz Michalik złożył ciepłe życzenia wszystkim zebranym, podkreślając nadzieje, jakie z rozwojem PWSZ wiążą młodzi ludzie, którzy swoją edukację kontynuują w murach największej Uczelni regionu.

O wyjątkowy charakter spotkania zadbali artyści. Goście uroczystości wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu połączonych zespołów: Chóru Uczelnianego pod dyrekcją Katarzyny Walat oraz Zespołu Fermata UTW pod kierownictwem Krystyny Romańskiej.

Niezwykłą niespodziankę dla zgromadzonych przygotowali studenci III roku filologii angielskiej – lektoratu języka rosyjskiego. Młodzi ludzi wykonali trzy kolędy w języku Tołstoja przygotowane z pomocą Marii Kamykowskiej-Mróz.

O bożonarodzeniową oprawę zadbał także Duszpasterz Akademicki ks. Andrzej Augustyn, który poświęcił opłatki i przypomniał o religijnych korzeniach świątecznych zwyczajów.