Wykładem Jana Malasta Development of the public administration (with a special focus on territorial self-government) in the Czech Republic after 1989 zakończył się cykl wykładów odbywających się w ramach projektu Samorząd terytorialny i administracja w państwach grupy wyszehradzkiej realizowanego dla studentów specjalności administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim. Wykład został wygłoszony w języku angielskim, dlatego z wielkim zainteresowaniem wysłuchali go również studenci filologii angielskiej.

W ramach projektu odbyły się cykliczne wykłady prowadzone przez specjalistów z Polski, Węgier, Słowacji i Czech na temat rozwiązań ustrojowych, prawnych i organizacyjnych administracji państwowej i samorządowej w tych krajach. Zostanie opracowany skrypt (także w wersji elektronicznej) z prezentowanych wykładów; odbywają się wyjazdy studentów do miast partnerskich Kiskörös (Węgry), Trenczyn (Słowacja), Plzen (Czechy), w celu odbycia spotkań z przedstawicielami samorządów lokalnych i poznania ich działalności w praktyce. Na zakończenie kursu zorganizowane zostaną warsztaty podsumowujące projekt.

Wartość przydzielonego grantu to 15000 euro. Tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest jedyną polską uczelnią wyższą, która otrzymała finansowanie. Łącznie środki otrzymało 8 uczelni wyższych – cztery słowackie, dwie węgierskie, po jednej z Polski i Indonezji

Strona www projektu >>>