W dniach 13-15 kwietnia 2012 roku odbyło się w Nowym Sączu X Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, którego organizatorami byli członkowie Koła Naukowego „Marketer” oraz Koła Naukowego Rozwoju Regionalnego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Temat Sympozjum „Turystyka szansą rozwoju regionów” pozwolił na przedstawienie różnych regionów krajoznawcznych Polski oraz wpływu turystyki na środowisko, ludność i rozwój kraju. Omawiane były zagadnienia związane z szeroko rozumianą kwestią turystyki, podzielone na tematyczne sesje.

Sympozjum otworzył Rektor PWSZ w Nowym Sączu prof. dr hab. inż. Zbigniew Ślipek oraz Dyrektor Instytutu Ekonomicznego – prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezes Izby Turystyki RP Aleksander Giertler.

Uczestnikami spotkania byli studenci należący do kół naukowych z całej Polski. Referenci reprezentowali Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu oraz Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu.

PWSZ w Tarnowie reprezentowały Justyna Szacik i Agnieszka Skowron, studentki III roku ekonomii, przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego „MANAGER” działającego przy Instytucie Administracyjno – Ekonomicznym, które wygłosiły referat „Tarnów- tak czy nie dla turystyki”. Wszystkie zaprezntowane referaty wzięły udział w konkursie, głównymi kryteriami oceny były przekaz referatu, wykonanie oraz wybór i trafność tematu. Zgodnie z decyzją Komisji, I miejsce w konkursie zajął referat przedstawiony przez tarnowskie studentki! Warto zaznaczyć, że Komisja konkursowa podkreśliła bardzo wysoki poziom referatu.

Gratulujemy.