20 kwietnia dr Jaroslaw Gowin Minister Sprawiedliwości wygłosił wykład „Deregulacja dostępu do zawodów” w murach tarnowskiej PWSZ. Okazją do spotkania była Konferencja Studencka przedstawicieli samorządów studenckich szkół wyższych którzy rozmawiali o roli aktywności młodych w życiu społecznym i formach w jakich powinna być ona realizowana.

Relacja filmowa www.tarnowska.tv >>>

Fotorelacja z wydarzenia >>>

Fotorelacja z wydarzenia www.tarnow.pl >>>

W tym roku dyskusji poddana została kwestia funkcjonowania samorządów studenckich w obliczu nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, a także sytuacja młodych na rynku pracy związana z planowaną przez Rząd deregulacją dostępu do części zawodów.

Młodzi samorządowcy przed wystąpieniem Ministra Sprawiedliwości wysłuchali Magdaleny Ziółkowskiej Dyrektor ds. Studenckich NZS, która mówiła o „Nowelizacji Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym – szansach i wyzwaniach dla Samorządów Studenckich” oraz JM Rektora PWSZ w Tarnowie prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego, który podjął temat „Szkolnictwo Wyższe w Polsce – zmiany w szkolnictwie wyższym wynikające z nowelizacji ustawy, od roku akademickiego 2011/2012”.