Dzięki pozytywnej opinii Senatu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Instytut Administracyjno-Ekonomiczny proponuje pracownikom placówek oświatowych lub urzędów samorządowych i państwowych nowe kierunki studiów podyplomowych.

Studia podyplomowe:
Administracja i zarządzanie w oświacie

Studia podyplomowe:
Administracja i zarządzanie w oświacie. Studia doskonalące

Cel studiów:
Celem studiów jest przygotowanie menedżerów oświaty do samodzielnego, konkurencyjnego zarządzania instytucjami oświatowymi w nowej strukturze systemu edukacji oraz kształtowanie umiejętności praktycznego posługiwania się wiedzą menedżerską w pracy zawodowej. W programie studiów uwzględniono treści, które pozwolą osobom zarządzającym instytucjami oświatowymi prawidłowo funkcjonować i podejmować decyzje w zmieniających się uwarunkowaniach prawnych, ekonomicznych i społecznych. Uwzględniono m.in. bardzo aktualną problematykę dotyczącą zasad przekazywania do prowadzenia szkoły publicznej osobie prawnej lub fizycznej, procedur tworzenia szkół niepublicznych oraz procedury tworzenia szkół publicznych prowadzonych przez jednostkę inną niż jednostka samorządu terytorialnego.

Adresaci:
Studia adresowane są do osób zainteresowanych, zwłszcza pełniących funkcje kierownicze w placówkach oświatowych.

Studia podyplomowe:
Administracja urzędów samorządowych i państwowych z językiem migowym

Cel studiów:
Studia podyplomowe mają na celu wyposażenie Absolwentów w wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania pracy w urzędach administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz w administracji organów wymiaru sprawiedliwości, pomocy i obsługi prawnej. Ponieważ od 1 kwietnia 2012 r. zgodnie z ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się instytucje publiczne będą zobowiązane do zapewnienia wsparcia niesłyszącym w pokonaniu istniejących barier komunikacyjnych, w planach studiów uwzględniono podstawy języka migowego dla urzędników.

Szczegółowe informacje na temat studiów podyplomowych znajdują się w dziale kursy i szkolenia/studia podyplomowe:

Administracja i zarządzanie w oświacie >>>
Administracja i zarządzanie w oświacie – studia doskonalące >>>
Administracja urzędów samorządowych i państwowych z językiem migowym >>>