22 lutego 2012 r. Starosta Mieczysław Kras i Wicestarosta Mirosław Banach reprezentujący Powiat Tarnowski realizując Uchwałę nr XIV.99.2011 Rady Powiatu Tarnowskiego aktem notarialnym darowali tarnowskiej PWSZ, z przeznaczeniem na realizację zadań statutowych Uczelni oraz innych zadań określonych w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, dwie niezabudowane działki o powierzchni 0,18 ha i 0,008 ha. JM Rektor prof. dr hab. Stanisław Komornicki w imieniu PWSZ w Tarnowie darowiznę przyjął i nabył prawo właności.

Przekazana przez Powiat Tarnowski działka stanowiła część terenu na którym zlokalizowany jest budynek pogotowia i przylega bezpośrednio do Uczelni. Dzięki tej darowiznie powiększeniu uległ kampus tarnowskiej PWSZ. W przyszlości planowane jest zagospodarowanie tego terenu pod potrzeby rekreacyjno-sportowe.

Jak stwierdził Mieczysław Kras Starosta Powiatu Tarnowskiego przekazanie działki to wkład w rozwój szkolnictwa wyższego w Tarnowie: „Uczelnia jest niezwykle ważna także dla powiatu. Solidne wykształcenie w PWSZ zdobyć może młodzież z terenów wiesjkich, której nie byłoby stać na studiowanie w Krakowie czy Rzeszowie”.

Informacja na temat wydarzenia w RDN >>>