Emil Nowak, student ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, drugi rok z rzędu znalazł się w gronie laureatów największego i najbardziej prestiżowego konkursu inwestycyjnego skierowanego do polskich studentów.

Emil Nowak zajął II miejsce zarówno w części konkursu, w której zwyciężają najlepsi inwestorzy, jaki i w rundzie finałowej polegającej na uzyskaniu największej stopy wzrostu w czasie trwania jednej sesji giełdowej. Uzyskane wyniki są tym bardziej imponujące, że w tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło około 4000 studentów z 345 uczelni. W roku Ubiegłym student był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce.

INDEX Investment Challenge to ogólnopolski konkurs inwestycyjny organizowany przez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Fundację GPW oraz Partnera Technologicznego – Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem konkursu jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków. Studenci z całej Polski mogą pogłębić wiedzę dotyczącą finansów i ekonomii, wykorzystując ją w praktyce. Jest to dobra okazja zarówno do sprawdzenia wiedzy, umiejętności oraz intuicji inwestycyjnej w praktyce bez ponoszenia ryzyka, jak i do zdobycia cennych nagród.