Studentki i Studenci działający w Studenckim Kole Naukowym 360J nie tracą czasu w wakacje. 5-6 września pojechali do Rabki Zdroju, żeby wraz z członkami SKN PR UJ oraz przedstawicielami GOPR Podhale wziąć udział w szkoleniu z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego.

Pierwszego dnia warsztatów studenci poznali metody operacyjne wykorzystywane w terenie przez górskie służby poszukiwawczo-ratownicze. Uczestniczyli także w nocnych ćwiczeniach umiejętności nawigacyjnych w terenie górskim oraz technik praktycznych ALS (Advanced Life Support).

Drugiego dnia uczestnicy kursu otrzymali zadanie dotarcia do poszkodowanych w masywie góry Luboń Wielki. Studenci zlokalizowali pacjentów, udzielili im pomocy medycznej oraz ewakuowali przy użyciu specjalistycznego sprzętu do wyznaczonego punktu. Podczas kilkugodzinnej opieki nad ewakuowanymi studenci przy wparciu ratowników GOPR leczyli pojawiające się u nich liczne patologie stanowiące stany zagrożenia życia. Zadanie miało na celu ugruntowanie zaawansowanych kompetencji klinicznych wykorzystywanych w warunkach stresu, presji czasu, wyczerpania fizycznego i ograniczeń sprzętowych.