W dniu 27 września 2024 roku Studenckie Koło Naukowe 360J miało przyjemność uczestniczyć w Małopolskiej Nocy Naukowców 2024 organizowanej przy Akademii Tarnowskiej.

Dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, która użyczyła nam karetkę, mieliśmy możliwość zaprezentować uczestnikom Małopolskiej Nocy Naukowców jak wygląda transport pacjenta do szpitala oraz jakie czynności medyczne mogą być wykonywane podczas jego trwania. Karetkę doposażyliśmy w sprzęt Uczelniany: defibrylator, pompę infuzyjną, fantom dziecka, respirator.

Kolejnym punktem programu były scenki odgrywane w Sali Symulacji Medycznej. Wykorzystaliśmy w tym celu zaawansowany fantom pacjenta wraz z monitorem, którym sterowaliśmy zza lustra weneckiego, naśladując ludzkie odruchy i ustawiając parametry życiowe, takie jak na przykład: tętno, liczba oddechów, saturacja. Goście wydarzenia nie kryli zdziwienia, gdy pacjent nagle zaczął do nich mówić. Na dziedzińcu koleżanki z Koła rozłożyły fantom do ćwiczeń RKO. Każdy mógł przypomnieć sobie tę umiejętność, a wielu nauczyło się jej dopiero teraz. Trening czyni mistrza!