Studenci Ekonomii turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim PWSZ w Tarnowie odwiedzili Tarnowskie Centrum Informacji – miejską jednostką budżetową, która od dwudziestu lat dba o turystyczną promocję Tarnowa. Dowodem wysokiego poziom świadczonych usług jest kolejne zwycięstwo TCI w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce.

Głównym zadaniem placówki, która swoją siedzibę ma w Rynku, jest przede wszystkim udzielanie informacji turystycznej, organizacja imprez studyjnych dla biur podróży i dziennikarzy, promocja turystyczna Tarnowa na targach turystycznych w kraju i za granicą oraz wydawanie materiałów promocyjnych o mieście.

Marcin Pałach, Dyrektor TCI w bardzo ciekawy sposób opowiedział studentom czym zajmuje się kierowana przez niego placówka, odpowiadał również chętnie na pytania dotyczące zakresu usług, czy możliwości aplikowania do pracy w tego typu jednostkach.

Studenci mogli obejrzeć siedzibę Tarnowskiego Centrum Informacji w tym. m.in. punkty informacji turystycznej, materiały promocyjne (w tym dla osób niedowidzących i niewidomych), stanowisko z biurkiem i komputerem dostosowanym dla potrzeb osób z niepełną sprawnością, czy specjalny kącik dla malucha.

Na koniec Marcin Pałach przekazał PWSZ w Tarnowie specjalne materiały promocyjne, które zostaną wykorzystane w trakcie zajęć w Przedsiębiorstwie Symulacyjnym SYMTUR działającym w Uczelni.

Wróć do góry