W dniach 18-20 października 2013 roku odbyło się w Nowym Sączu XI Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, którego organizatorami byli członkowie Koła Naukowego „Marketer”, Koła Turystycznego „Kuklik” oraz Koła Naukowego Rozwoju Regionalnego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Temat Sympozjum „Współczesne wyzwania rozwoju polskich regionów” pozwolił na przedstawienie różnych aspektów rozwojowych Polski. Omawiane były zagadnienia związane z szeroko rozumianą kwestią szans jak i zagrożeń jakie stawia przed naszych krajem współczesny, dynamiczny rozwój.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród zaproszonych gości byli m. in. dr Dariusz Reśko Burmistrz Miasta Krynica Zdrój, dr Tomasz Wołowiec Zastępca Burmistrza Krynicy Zdroju oraz Piotr Dyrek reprezentujący Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego, a także Lucyna Sieja Wiceprezes Zarządu Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Uczestnikami spotkania byli studenci należący do kół naukowych z całej Polski. Referenci reprezentowali Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach.

PWSZ w Tarnowie reprezentowali Jakub Tarsa i Daniel Pokrzyk, studenci III roku ekonomii, przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „MANAGER” działającego przy Instytucie Administracyjno – Ekonomicznym, którzy wygłosili referat „Wspieranie przedsiębiorczości szansą dla rozwoju regionów – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości”. Warto zaznaczyć, że referat tarnowskich studentów został wyróżniony spośród innych podczas zakończenia konferencji. Zwrócono uwagę na wysoki poziom przygotowanej prezentacji jak i przygotowania prelegentów.