Michał Babral, student Wydziału Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zajął pierwsze miejsce, Karolina Czapkowicz z Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego drugie, a Mateusz Marszałek z Wydziału Politechnicznego – trzecie. Tak wygląda podium laureatów tegorocznej edycji konkursu Tarnowski Junior Biznesu, którego organizatorem jest tarnowski magistrat. W puli konkursu było łącznie ponad 9 tysięcy złotych.

Do konkursu zgłoszono 20 biznesplanów. Autorami 12 z nich byli uczniowie tarnowskich szkół średnich oraz innych jednostek oświatowych, pozostałych ośmiu – studenci Akademii Nauk Stosowanych. Do zdobycia mieli w sumie 9 tysięcy złotych. Ich zadaniem było nagrać filmik ze swoim pomysłem na biznes.

W Sali Lustrzanej przed jury stanęło dzisiaj sześciu najlepszych uczestników, którzy zaprezentowali swoje pomysły na biznes. Kapituła po wysłuchaniu prezentacji udała się na obrady, gdzie dokonała wyboru zwycięzców. I tak, w kategorii szkół wyższych, pierwsze miejsce i 2 tys. zł przyznano Michał Babralowi z Akademii Nauk Stosowanych za projekt „STARNOWE – stare jak nowe”. Druga lokata i 1,5 tys. zł przypadły Karolinie Czapkowicz z ANS za projekt „Apicentrum”, a trzecia i 1 tys. zł – Mateuszowi Marszałkowi za projekt „Planszówki z apetytem”.

Serdeczne gratulacje dla naszych studentów, jak i pozostałych laureatów z kategorii szkół średnich. To niezwykle budujące i optymistyczne, że w Tarnowie mamy tak zdolnych młodych ludzi. Najważniejszym zadaniem dla nas, starszych, jest stworzyć dla nich odpowiednie warunki rozwoju i wspierać ich w tym ze wszystkich sił. Tylko tak możemy zatrzymać niekorzystny trend i skłonić ich do pozostania w mieście mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem tegorocznych propozycji. Mam takie poczucie, że młodzi ludzie, którzy myślą biznesowo i próbują wykreować siebie jako przedsiębiorców z inicjatywą, z pomysłem i chęcią tworzenia własnej przestrzeni biznesowej, są nieprawdopodobnie mądrzy. Jest to dla mnie bardzo dobra informacja – mówiła podczas uroczystości zastępczyni prezydenta Tarnowa Agnieszka Kawa.

Warto dodać, że do naszych studentów trafiła także nagroda publiczności (Przemysław Szewczyk z Wydziału Politechnicznego za pracę „Spersonalizowane biuro podróży. Twoje Zasady Twoje Wakacje”) oraz trzy wyróżnienia (Piotr Wojtanowski, Sylwii Plata i Krystian Góra).

Radości nie kryje Uczelniana Koordynatorka ds. Przedsiębiorczości Akademickiej, Barbara Partyńska-Brzegowy, która od pierwszej edycji konkursu wspiera pochodzących z naszej uczelni uczestników. – Jestem z nich niezwykle dumna, bo wiem, ile pracy kosztuje ich udział w tych zmaganiach. Z drugiej strony, jest to niezwykle inspirujące obserwować w akcji tak ambitnych, kreatywnych i przedsiębiorczych młodych ludzi – dodaje.

Dodajmy, że wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężył Sławomir Pietrzak z III Liceum Ogólnokształcącego („Produktywność dnia jutrzejszego”), a kolejne miejsca zajęli: Anna Gromba z IV Liceum Ogólnokształcącego („AnLingerie”) oraz Patrycja Stańczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych („BaklaVit”).

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

(na podst. materiałów prasowych UMT, fot. Paweł Topolski)