Jeśli nadszedł czas na podjęcie decyzji o dalszej edukacji, jeśli to teraz rozważasz podjęcie studiów, a może chcesz dokonać nowych wyborów…..

Jeszcze jest szansa na zostanie studentem – właśnie rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca i potrwa ona do 27 września.

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest również na kierunku Chemia (I stopień – studia licencjackie, stacjonarne).

Myślisz o studiach, które dają możliwość realizowania swoich pasji, rozwijania zainteresowań naukowych oraz zdobycia dobrego zawodu, poszukiwanego na rynku pracy? To propozycja dla Ciebie!

Absolwenci Chemii stanowią kadrę firm przemysłu chemicznego i pokrewnych (np. farmaceutycznego, kosmetycznego, tworzyw sztucznych, motoryzacji, budownictwa), laboratoriów analitycznych, diagnostycznych itp. Wielu kontynuuje przygodę z nauką – podejmując pracę w instytutach naukowych, uczelniach, centrach transferu technologii, jednostkach badawczych oraz badawczo-rozwojowych związanych z przemysłem chemicznym.

Branża chemiczna jest jedną z największych i najważniejszych branż tworzących gospodarkę, wyznaczającą trendy w całym przemyśle. Według danych GUS sektor chemiczny w Polsce tworzy około 300 tysięcy miejsc pracy. Warto więc odkryć kierunki chemiczne!

Studenci Chemii po pierwszym roku studiów będą mogli wybierać pomiędzy specjalnościami:

  • CHEMIA MEDYCZNA

Interesują Cię syntezy środków leczniczych i kosmetycznych? Chciałbyś odkrywać nowe leki, tworzyć nowe receptury kosmetyków? Pomyśl o specjalności Chemia Medyczna, która łączy elementy praktycznego zastosowania chemii, biotechnologii, mikrobiologii i osiągnięć informatycznych.

  • CHEMIA STOSOWANA

To specjalność, która przybliża studentom zasady i metody produkcji związków chemicznych na skalę przemysłową. Interesują Cię tworzywa sztuczne, nowe materiały, kataliza chemiczna, bezpieczeństwo procesów przemysłowych, utylizacja i recykling?

  • CHEMIA ŻYWNOŚCI

Czy słowo chemia w zestawieniu z żywnością wywołuje Twoje negatywne skojarzenia? Ale to właśnie dzięki wiedzy z zakresu chemii możliwa jest współczesna produkcja zdrowej żywności… Poznaj specjalność, która oferuje praktyczne podejście do zagadnień z zakresu produkcji, analizy, toksykologii i higieny żywności

  • KONTROLA JAKOŚCI W CHEMII

Chciałbyś pracować w laboratorium analitycznym i poznawać sposoby badania składu wyrobów chemicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, spożywczych czy próbek środowiskowych?

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Szczegóły rekrutacji na stronie:

https://rekrutacja.anstar.edu.pl/rekrutacja/

Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego kierunki chemiczne prowadzone w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie:

Wróć do góry