27 października studenci I roku języków obcych w komunikacji (e-)biznesowej spotkali się z absolwentkami filologii germańskiej Akademii Tarnowskiej, które skorzystały z programu Erasmus+.

O studiowaniu w Pädagogische Hochschule Wien w ramach europejskiej mobilności opowiedziała Angelika Węgiel. A swoimi doświadczeniami z odbywania praktyk, przewidzianych w planie studiów, podzieliła się Klaudia Dudek, która spędziła wakacje na szlifowaniu języka w Urzędzie Podatkowym w Königs-Wusterhausen.

Studenci kierunku języki obce w komunikacji (e-)biznesowej kształcą się w zakresie komunikacji specjalistycznej w dwóch językach obcych – niemieckim i angielskim, dlatego mają możliwość ubiegać się o wyjazd na zagraniczne studia i praktyki do krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Podczas spotkania studenci poznali praktyczne aspekty życia i studiowania za granicą, a Barbara Derżypolska z Działu Współpracy z Zagranicą uzupełniła te informacje o wskazówki dotyczące stypendiów i terminów, jakie trzeba zachować, żeby móc skorzystać z programu Erasmus+.

Spotkanie informacyjne dla wszystkich studentów Akademii Tarnowskiej odbyło się kilka dni wcześniej – 23 października. Zebrani w Auli im. Jana Szczepanika wysłuchali relacji Wojciecha Wołkowicza (studenta filologii angielskiej), mówiącego o studiowaniu w Lille (Francja). Z kolei studenci fizjoterapii podzielili się wrażeniami z wyjazdu do Włoch, gdzie zdobywali doświadczenia zawodowe. Dominik Brończyk odbywał praktyki w Anconie, a Damian Majerczyk w Bolonii.

Fotorelacja z pobytu Angeliki Węgiel, absolwentki filologii germańskiej, w Austrii w ramach programu Erasmus+