Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych chemią, do wzięcia udziału w wydarzeniu pod nazwą „NOC CHEMIKÓW”, organizowanym przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej.

Wydarzenie zostało zaplanowane na 15 marca 2024 roku (piątek),  godz. 17.00, w dwóch wariantach:

• stacjonarnie  – w formie warsztatów w laboratoriach Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej
  • zdalnie – relacja „na żywo” podczas, której zaprezentowane i skomentowane zostaną doświadczenia chemiczne

Niezależnie od wybranej formy zajęć tematyka doświadczeń chemicznych nawiązywać będzie do zadań maturalnych a oferta skierowana jest do uczniów klas III i IV liceów ogólnokształcących oraz IV i V techników. W załączniku przesyłamy plakat promujący wydarzenie z prośbą o przesłanie do uczniów. Rejestracja na wydarzenie odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca 2024 roku, za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Rejestracji dokonują uczniowie wskazując, poza danymi teleadresowymi, szkołę i klasę do której uczęszczają oraz formę zajęć, w której chcą uczestniczyć. Informacja zwrotna, ze szczegółami dotyczącymi spotkania, zostanie przesłana bezpośrednio do uczniów po zakończeniu zapisów, na wskazany przez nich adres email.

Warunkiem uczestnictwa ucznia w warsztatach laboratoryjnych będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego, której wzór zostanie przesłany uczniom po zakończeniu rejestracji.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊 Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, chemoinformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.