2014.azspwsztar_siatka_kSrebrny medal Akademickich Mistrzostw Małopolski wywalczyły siatkarki AZS PWSZ Tarnów. W niezwykle zaciętym finale przegrały z drużyną AZS AGH Kraków 3:2.

Siatkarki AGH po raz siódmy zostały z rzędu zdobyły złoty medal w ramach rywalizacji małopolskich szkół wyższych, ale jak komentowali widzowie – żaden z tych tytułów nie przyszedł im tak trudno jak ten. Studentki tarnowskiej PWSZ postawiły „agieszankom” w finale rozegranym w Krakowie, niezwykle trudne warunki. Pierwszego seta wygrały 23:25 po niezwykle zaciętej grze, drugi rozpoczęły fatalnie, gdyż przegrywały w nim 8:1, jednak nie zraziły się tym i ostatecznie przegrały minimalnie 25:23. Trzeci set również przegrały (26:24), ale za to w secie czwartym zwyciężyły do 22 i o tytule zdecydować miał tie-break. Żadna z drużyn nie uzyskała w nim zdecydowanej przewagi, w końcówce krakowianki obroniły dwa meczbole, a tarnowianki jednego. Ostatecznie to jednak studentki z Krakowa zwyciężyły 18:16 i mogły świętować zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego.

Studentki tarnowskiej PWSZ oprócz miejsca na podium Akademickich Mistrzostw Małopolski zapewniły sobie prawo gry w półfinale strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej, które zostaną rozegrane w Lublinie. Zmierzą się w nich reprezentacje szkół wyższych z terenu Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny.

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA – PWSZ Tarnów 3:2 (23:25, 25:23, 26:24, 22:25, 18:16)

Sędziowali: Tomasz Bochenek (Nowy Sącz) i Damian Gołuszka (Andrychów).
AGH: Stachowicz, Janota, Mysiak, Nabielec, Kapusta, Leszek oraz Guzikiewicz (l), Szkodny, Postrożny, Pietroczuk. Trener: Irina Bogdanowa.
PWSZ: Lipińska, Pfeifer, Lewandowska, Zemełka, Ruszel, Sobczak oraz Kutikow (l), Kaczyńska. Trener: Jan Salamon.