Z przyjemnością informujemy, że formularz zgłoszeniowy na Tarnowski Konkurs Chemiczny organizowany przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej jest już aktywny i będzie dostępny do dnia 31 grudnia 2023 roku. Formularz jest dostępny na stronie internetowej:

https://tkch.atar.edu.pl

            To już piąta edycja konkursu organizowanego dla uczniów szkół podstawowych. Na ww. stronie internetowej znajdują się wszystkie aktualne informacje i dokumenty dotyczące konkursu.

Pragniemy zwrócić uwagę, że formuła konkursu, począwszy od czwartej edycji, została rozszerzona o Etap 0 – eliminacje szkolne, który będzie odbywał się w Szkole Podstawowej do której uczęszcza uczeń i do którego ma prawo przystąpić każdy uczeń. Etap ten zgodnie z terminarzem konkursu zaplanowany jest na 8 stycznia 2024 roku. Zadania konkursowe wraz z kartą odpowiedzi oraz kluczem oceniania zostaną przesłane drogą mailową do Szkół Podstawowych, które zgłoszą swój udział, najpóźniej do 3 stycznia 2024 roku.  Do kolejnego etapu konkursu (Etap I – eliminacje) zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Etap I – eliminacje i Etap II – finał będą odbywały się w siedzibie Akademii Tarnowskiej.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.

Wróć do góry