Można już zapisywać się na kurs kinezjotapingu. Oferta czterodniowych zajęć (część pierwsza – marzec, część druga – kwiecień) skierowana jest do fizjoterapeutów, rehabilitantów, lekarzy oraz studentów fizjoterapii od 3 roku studiów. Swój akces można zgłaszać za pośrednictwem Internetu.

Kinesiology Taping jest to koncepcja pracy z pacjentami z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu polegająca na ocenie screeningowej i terapii wykorzystującej elastyczny plaster kinesiology tape/k-active tape.

Metoda ta pod nazwą kinezjotaping rozwinęła się w latach 70. ubiegłego wieku dzięki doktorowi Kenzo Kase, japońskiemu chiropraktykowi, który założenia metody oparł o zasady kinezjologii. W porozumieniu z japońską firmą Nitto Denko, został wyprodukowany oryginalny plaster pod nazwą Kinesio Tex (aktualnie jest on produkowany przez Nitto Denko pod inną nazwą – Kinesiology Tape /K-Active Tape).

Kinesiology Taping to przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne. Aplikacje kinesiology tapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból i nienaturalne odczucia skóry, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje powierzchni stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry oraz poprawiają mikrokrążenie.

Aplikacje plastrem kinesiology tape/k-active tape wykonywane są po uprzedniej ocenie zaburzeń mięśniowo-powięziowych, co daje pewność skuteczności stosowanej aplikacji i natychmiastowy efekt w postaci zmniejszenia bólu lub zwiększenia zakresu ruchu.

Dodatkowe informacje oraz zapisy TUTAJ.

fot. terapio.pl

 

 

Wróć do góry