Do 6 marca 2019 roku potrwa nabór studentów PWSZ w Tarnowie do drugiej edycji programu Legia Akademicka. Jest to program Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego pilotażowy projekt pt. „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” zrealizowano z sukcesem w ubiegłym roku akademickim.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie brała udział w pilotażowej edycji. Program został z powodzeniem zrealizowany, ciesząc się dużym zainteresowaniem studentów naszej Uczelni. Aż 117 żaków zaliczyło szkolenie teoretyczne realizowane w PWSZ w Tarnowie.

W tym roku rusza kolejna edycja Legii. Może w nim wziąć udział każdy student, który posiada obywatelstwo polskie. Program obejmuje, tak jak w roku ubiegłym, część teoretyczną i praktyczną edukacji wojskowej.

Legia Akademicka to nie tylko to teoria…

Studenci uczestniczyć będą w zajęciach teoretycznych w wymiarze 30 godzin, realizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, prowadzonych przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Po ukończeniu kursu szkolenia teoretycznego studenci w ramach części praktycznej będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach wojskowych odbywających się w wytypowanych jednostkach wojskowych lub ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych w okresie wakacji. Za każdy dzień szkolenia poligonowego student otrzyma uposażenie pieniężne.

ale i praktyka

Część praktyczna składa się z dwóch modułów: szkolenia podstawowego i podoficerskiego. Każdy moduł zakończony jest egzaminem. Studenci, którzy zaliczą część teoretyczną i pierwszy moduł szkolenia praktycznego, otrzymają stopień szeregowego rezerwy i świadectwo ukończenia kursu wojskowego. Ci, którzy podejmą i ukończą drugi moduł szkolenia praktycznego mogą zostać podoficerem rezerwy.

– Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej propozycji. Umiejętności oraz stosowny certyfikat ukończenia szkolenia mogą się przydać na kolejnych etapach kariery zawodowej – przekonuje dr inż Sebastian Bielecki, koordynator pilotażowej edycji Legii Akademickiej w PWSZ w Tarnowie.

 

Chętni mogą zapisywać się w Sekretariacie Instytutu Politechnicznego w terminie do 6 marca.  Wniosek można pobrać TUTAJ. Koordynatorem Legii Akademickiej w tym roku jest mgr Robert Wardzała.

Wróć do góry