22 czerwca 65 studentów pielęgniarstwa złożyło uroczyste przyrzeczenie. To niezwykle ważne i doniosłe wydarzenie w życiu wszystkich pielęgniarek i pielęgniarzy rozpoczynających zawodową drogę.

Zamykacie dzisiaj niezwykle ważny etap Waszej zawodowej edukacji. Jako pielęgniarka, wykładowczyni, a teraz także jako Rektor naszej Akademii jestem pewna, że wszyscy Państwo jesteście doskonale przygotowani do wykonywania tego tyleż trudnego, co niezwykle pięknego i dającego wielką satysfakcję zawodu.

Wiem jednak, że nawet najlepsza kadra i zaplecze nie wystarczą, by ten długi i trudny proces zakończył się tak, jak w Waszym przypadku – sukcesem. Aby tak się stało potrzebne jest pełne zaangażowanie Was – Studentów oraz – nie waham użyć się tego słowa – powołanie do bycia Pielęgniarką i Pielęgniarzem. Dziś mogę podziękować Wam za to zaangażowanie, za trud włożony nie tylko w edukację, ale także bycie tak aktywnymi członkami naszej społeczności akademickiej. Studentki i Studencki Pielęgniarstwa od lat wyznaczają bowiem najwyższe standardy także i w tym względzie” – czytamy w liście, jaki do Absolwentów skierowała Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

W czasie nauki studentki i studenci Pielęgniarstwa „nie tracili czasu”. Lista ich aktywności jest imponująca: nie tylko założyli Studenckie Koło Naukowe 360J, ale również zorganizowali Studencką Konferencję Naukową „Wieloaspektowe spojrzenie na postępowanie w sprawach nagłych”, zorganizowali warsztaty szkoleniowe w zakresie ratownictwa, Koło Naukowe Medyk organizowało Jasełka na oddziale pediatrii, neurochirurgii, ZOL-u przy ul. Szpitalnej w Tarnowie, w Tarnowskim Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ”Słoneczne Wzgórze”, podjęli pracę w oddziałach tzw. covidowych jako pomoc pielęgniarek na prośbę Dyrekcji Szpitala Specjalistycznego i Szpitala Wojewódzkiego, jedna ze studentek jest wolontariuszką Fundacji „Rusz się”, dodatkowo wielu studentów jest honorowymi dawcami krwi oraz zarejestrowanymi w DKMS dawcami szpiku.

Wszystkim Absolwentom składamy serdeczne gratulacje.

fot. Adam Janiga

Wróć do góry