Studenci chemii na ostatnim etapie studiów piszą pracę dyplomową, która niejednokrotnie powstaje we współpracy z krajowymi ośrodkami naukowymi. Tematyka pracy jest realizowana na podstawie badań naukowych prowadzonych we współpracy m.in. z Instytutem Farmakologii im. J. Maja PAN w Krakowie czy Collegium Medicum UJ.
Owocem współpracy w ramach prac dyplomowych jest współautorstwo studentów chemii w artykułach naukowych publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych m. in.: „ChemPhysChem”, „European Journal of Medicinal Chemistry” czy „Biological Trace Element Research”.
Dla wielu obecnych absolwentów chemii takie współautorstwo było pierwszym krokiem w
ich obecnej karierze naukowej. A na przyszłych studentów chemii czekają kolejne ciekawe
i ambitne tematy prac dyplomowych, które mogą być realizowane w ramach współpracy
zarówno z ośrodkami naukowymi, jak i z przemysłem.

Komplet informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie oraz
szczegóły procesu rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 znaleźć można na stronie:

Trwa rekrutacja na studia 2021 – to propozycja dla Ciebie!