7 maja 2022 r. ukaże się niezwykle dobrze przyjęta przez recenzentów książka poświęcona fizjoterapii. „Diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii. Tom 1.” to przede wszystkim cenny przewodnik naukowy dla studentów i praktyków. Obszerny, niemal 500-stronicowy podręcznik wyróżnia doskonała dokumentacja fotograficzna, systemowe omówienie każdego rodzaju badania oraz interpretacja testów klinicznych. Autorkami publikacji są: dr hab. Aneta Bac, dr hab. n. med. Henryk Liszka oraz dwie wykładowczynie Katedry Fizjoterapii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie: dr hab. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. Uczelni oraz dr Katarzyna Wódka.

FRAGMENTY RECENZJI:

„Uważam opracowanie pt. Diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii za wartościowy przewodnik w praktyce fizjoterapii. Kompleksowo zaprezentowano w nim w bardzo atrakcyjnej formie graficznej (zdjęcia obrazujące zarówno pozycje fizjoterapeuty i badanego, jak i sposób przeprowadzenia badania/oceny/testu wraz z wyczerpującym opisem) całokształt zagadnień związanych z diagnostyką narządu ruchu na potrzeby prowadzenia fizjoterapii. Niniejsze opracowanie jest cenną pozycją dla praktyków i studentów fizjoterapii, a także dla absolwentów tego kierunku rozpoczynających pracę.”
dr hab. n. o zdrowiu Małgorzata Domagalska-Szopa,
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

„Oceniam tę książkę bardzo wysoko i uważam, że będzie stanowić niezwykle cenny podręcznik naukowy dla studentów, fizjoterapeutów oraz lekarzy. A doceniam w nim: systematyczne omówienie każdego rodzaju badania układu ruchu; przedstawienie takiego badania w formie fotografii, co ułatwia zrozumienie techniki; interpretację testów klinicznych.”
prof. dr hab. n. med. Jerzy Sułko,
Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum

„Publikacja jest obszernym zbiorem testów funkcjonalnych i wybranych metod klinicznej oceny stanu czynnościowego narządu ruchu. Jej Autorami są trzy fizjoterapeutki i lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Autorzy tworzą kompetentny zespół znakomitych specjalistów. Książkę opracowano z myślą o praktykujących fizjoterapeutach i studentach fizjoterapii, ale jej odbiorcami mogą być również studenci medycyny oraz lekarze.”
dr hab. Jacek Wilczyński, prof UJK

„Jest to pierwsza na rynku polskim publikacja opisująca tak kompleksowo diagnostykę narządu ruchu w fizjoterapii – bogato ilustrowana, o logicznym i przejrzystym układzie; mogą z niej korzystać osoby na wszystkich poziomach wyszkolenia – zarówno studenci fizjoterapii, praktykujący specjaliści leczenia ruchem, jak i najbardziej doświadczeni terapeuci.”
dr Rafał Stabrawa
specjalista fizjoterapii,
Dyrektor NZOZ RehStab w Limanowej

„Książka jest doskonałym źródłem wiedzy dla każdego fizjoterapeuty, została tak przygotowana, aby umożliwić czytelnikowi zrozumienie i praktyczne zastosowanie diagnostyki i oceny narządu ruchu, które są niezbędne zarówno na etapie kształcenia zawodowego, jak i w codziennej pracy z pacjentem.”
prof. Piotr Mika
fizjoterapeuta, Dziekan Wydziału Rehabilitacji Ruchowej, AWF Kraków

„Proszę Państwa, po raz pierwszy w życiu to piszę – absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego praktyka-specjalisty. Najwyższe słowa uznania dla autorów tej książki.”
dr Bartosz Rutowicz
specjalista fizjoterapii, Katedra Anatomii Collegium Medicum UJ, założyciel Rehalab Academy

„Doskonały przegląd testów klinicznych i uzupełnienie wiedzy dla lekarza w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.”
lek. med. Kamil Kwolek
rezydent Kliniki Ortopedii CMKP,
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy CMKP w Warszawie

Książkę można zamawiać TUTAJ.