W piątek, 29.04.2022 r., o godz. 10.30 w sali 120A odbędzie się kolejne spotkanie organizowane przez Koordynatora ds. przedsiębiorczości akademickiej w ramach Kuźni biznesu. Tym razem zaproszenie przyjął Pan Jan Krajewski, właściciel firmy FERIND, która ma swoją siedzibę w Krakowie. Firma zajmuje się się kompleksowymi projektami architektoniczno-budowlanymi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów. Organizatorem spotkania jest Studenckie Koło Naukowe Manager.

Firma FERIND specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie i montażu urządzeń do transportu i dozowania wszelkich pyłów, materiałów sypkich i kawałkowych.

Firma FERIND Sp. z o.o. powstała w marcu 1991 roku. Swoją działalność oparła głównie na własnych rozwiązaniach technicznych i technologicznych w dziedzinie ochrony środowiska.
W początkowym okresie jej działalności zostały opracowane i wdrożone urządzenia związane z odpylaniem i transportem wszelkich materiałów pylistych i sypkich, charakteryzujące się głównie energooszczędnością.

Po okresie wdrażania i zdobyciu doświadczeń eksploatacyjnych wyłoniła się specjalizacja w dziedzinie bezpylnego odbioru i transportu, opartego na przenośnikach rurowo-linowych FULMAR®, które zostały zainstalowane w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim w energetyce cieplnej i przemysłowej.

Firma posiada własne biuro konstrukcyjne, własną produkcję i w większości dokonuje montażu urządzeń, włącznie z rozruchem i oddaniem do eksploatacji.

Zdjęcie i opis działalności firmy pochodzą ze strony ferind.com.pl.