To wydarzenie powoli staje się już tradycją. W najbliższą sobotę, 14 grudnia na krytej pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie znów pojawi się św. Mikołaj. To jednak tylko jedna z licznych atrakcji Dnia Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych odbywających się pod hasłem Aktywny Mikołaj nie tylko pod wodą. Wydarzenie to, będzie miało na celu aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez nurkowanie i sport. Początek o godz. 10.

Odbiorcami imprezy są przede wszystkim osoby niepełnosprawne z Tarnowa i okolic, zarówno dorosłe jak i dzieci. Zaproszenie na imprezę zostało wystosowane między innymi do uczniów
i opiekunów tarnowskich szkół z oddziałami integracyjnymi, podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Program imprezy jest bardzo ciekawy i każdy bez problemu znajdzie w nim coś dla siebie. Już w sobotę gości czekają m.in.:

  • prelekcje na temat nurkowania i „podwodnych” metod rehabilitacji,
  • zajęcia wspinaczkowe,
  • prezentacja Stowarzyszenia ON. Start Tarnów oraz możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem profesjonalnych trenerów,
  • prezentacja filmu produkcji HBO pt.: „Deep Love”, z osobistym udziałem głównych bohaterów – Janusza Solarza, zapalonego nurka, który po udarze wraca do swojej pasji i Joanny Herety, jego partnerki i rehabilitantki,
  • prezentacje firmy Nautica Egypt organizujących kursy nurkowania dla osób niepełnosprawnych,
  • koncert charytatywny znanego tarnowskiego muzyka – Pana Piotra Kity,
  • czy wreszcie – pokazy nurkowania w basenie i możliwość wykonania przez osoby niepełnosprawne zaproszone na wydarzenie ćwiczeń rehabilitacyjnych w basenie pod okiem doświadczonych rehabilitantów.

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 grudnia, początek o godzinie 10, planowane zakończenie ok. 17.

Wróć do góry