21 maja 2020 roku zakończyły się wykłady on-line w  obszarze Chemia realizowane w  ramach  projektu pn. Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia  prowadzone były z laboratoriów chemicznych Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie i uczestniczyli w nich uczniowie szkół średnich z Tarnowa, Krakowa, Czernichowa oraz z Gorlic. Dzięki zdalnej formie zajęcia mogły być kontynuowane nawet po zawieszeniu regularnych zajęć w szkołach i na uczelniach. Wykłady wzbogacone eksperymentami umożliwiły uczniom poszerzenie wiedzy chemicznej z zakresu, który niejednokrotnie wykraczał poza podstawę programową.

W ramach wykładów mieliśmy przyjemność gościć niektórych uczestników projektu w murach Uczelni, którzy przy tej okazji mogli porozmawiać z wykładowcami Katedry Chemii, zwiedzić laboratoria chemiczne i przez chwilę poczuć się jak studenci chemii.

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło termin naboru wniosków o dofinansowanie działań MCHE w roku szkolnym 2020/2021. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://e-chmura.malopolska.pl/index.php/konkurs-2020-2021.

Beneficjentem  projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa  Małopolskiego, Departament Edukacji i  Kształcenia  Ustawicznego.  Partnerem projektu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

 

Wróć do góry