W styczniu 2024 roku odbył się pierwszy, z trzech zaplanowanych, etap w ramach V.  edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego. Etap 0 – eliminacje szkolne odbył się w szkołach podstawowych, do których uczęszczają uczniowie.

Podsumowując ten etap Tarnowskiego Konkursu Chemicznego już teraz można uznać tegoroczną edycję za rekordową 🙂 z kilku powodów:

• do wzięcia udziału w TKCh zgłosiło się 59 szkół! To największa, od początku istnienia konkursu, liczba zgłoszonych szkół podstawowych
  • po eliminacjach szkolnych, do kolejnego etapu I – eliminacje, zaplanowanego w murach Akademii Tarnowskiej, zakwalifikowanych zostało niemal 250 uczniów!
  • także zasięg konkursu znacznie się zwiększył, bowiem najbardziej oddalone od Akademii Tarnowskiej szkoły znajdują się około 120 km od Tarnowa. Na załączonej mapce zaznaczono miejscowości, w których znajdują się szkoły podstawowe biorące udział w V. edycji TKCh.

W imieniu Komitetu organizacyjnego Tarnowskiego Konkursu Chemicznego składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli za zaufanie jakim nas obdarzyli oraz zachętę młodzieży do wzięcia udziału w V. TKCh.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Tarnowskiego Konkursu Chemicznego pod adresem: https://tkch.atar.edu.pl

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.