24 czerwca podczas uroczystej gali z okazji święta miasta dr Piotr Barszczowski, wykładowca Katedry Wzornictwa Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie został uhonorowany Nagrodą Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Wyróżnienie przyznaje Rada Miasta na wniosek Rady Kultury przy Prezydencie Tarnowa.

Dr Piotr Barszczowski to absolwent Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Papieskiego, artysta-plastyk i fotografik, projektant komunikacji wizualnej, teolog i pedagog. Dodatkowo Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego neowitraż „Ostatnia wieczerza XXI wieku” został nagrodzony przez jury oraz publiczność na XIII Biennale Sztuki we Florencji.

Dziękuję mojemu ukochanemu miastu za instytucje kultury, które były mi drogowskazem. Dbajmy o galerie, muzea, teatry, biblioteki, centra kultury, aby kolejne pokolenia mogły z nich korzystać dla naszego wspólnego dobra i wspólnych sukcesów. Dziękuję za najwspanialszy prezent, jaki mogłem otrzymać na 50-te urodziny. Zamierzam odwdzięczyć się dalszą pracą artystyczną i pedagogiczną. – pisze Laureat na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Artur Gawle, Paweł Topolski

Wróć do góry