W dniach 10-12 listopada w hali sportowej Akademii Tarnowskiej odbędą się rozgrywki Otwartego Pucharu Polski Muaythai PZMT IFMA dla  juniorów, seniorów i weteranów, organizowanego przez Thai Gym Tarnów. Wydarzenie objęła patronatem honorowym JM Rektor AT dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. Zapraszamy do kibicowania! Wstęp jest bezpłatny.

Puchar Polski Muay Thai to wydarzenie sportowe najwyższej rangi w naszym kraju. Biorą w nim udział najlepsi zawodnicy z całej Polski. Wydarzenie ma na celu promowanie i rozwijanie muay thai oraz umożliwienie zdobywania doświadczenia i rywalizacji na krajowym poziomie.

W Pucharze biorą udział zawodnicy w kategoriach wiekowych senior (od 18 r. ż.) i junior (16-17 lat), w kilku kategoriach wagowych. Najlepsi z nich powalczą o miejsce w reprezentacji Polski i zostaną oficjalnymi laureatami, a także zdobywcami międzynarodowego Pucharu Polski.

Organizator rozgrywek, Klub Sportowy Thai Gym Tarnów, powstał w 2011 roku. Klub szkoli zawodników, przygotowując ich do startu w zawodach sportowych muaythai, kickboxingu oraz walk na zasadach K1. Członkami organizacji są m.in. mistrzowie Polski oraz medaliści mistrzostw Europy i świata. Thai Gym Tarnów jest zrzeszony w Polskim Związku Muaythai i jego zawodnicy od 2013 startują regularnie w zawodach muaythai PZMT.

Harmonogram rozgrywek

10 listopada – Akademia Tarnowska (hala sportowa), ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów
17:00 – 20:00 – Rejestracja i ważenie

11 listopada  – Akademia Tarnowska (hala sportowa), ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów