Tarnów był jednym z 12 miast w Polsce, które w ramach Akademickiej Doby Sportu promowały kulturę fizyczną, uprawianie aktywności fizycznej i prozdrowotny tryb życia.

Wydarzenia w poszczególnych miastach opierają się na różnorodnych aktywnościach okołosportowych zaplanowanych na 24 godziny i zlokalizowanych na terenie obiektów sportowych należących do uczelni wyższych. AZS w ten sposób pokazuje, że aktywność ruchową można uprawiać o każdej porze dnia i nocy, a różnorodność form tej aktywności pozwala każdemu na uczestnictwo!

Oprócz Tarnowa, aktywność fizyczną promują AZS-y w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Poznaniu i Zielonej Górze.

Jeśli nie zdążyliście wziąć udziału w Akademickiej Dobie Sportu, to zapraszamy na zajęcia sekcyjne organizowane przez Klub Uczelniany AZS Akademii Tarnowskiej. Sport w małym i dużym wymiarze można uprawiać w następujących sekcjach:

• Ergometr wieślarski
  • Fitness
  • Futsal
  • Koszykówka
  • Lekka atletyka
  • Piłka ręczna
  • Piłka siatkowa
  • Pływanie
  • Tenis stołowy
  • Trójbój/siłownia
  • Wspinaczka sportowa