To kolejna odsłona systematycznie rozwijanej współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Zespołem Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach. Do długiej listy realizowanych wspólnie przedsięwzięć, na której są już m.in.: klasy patronackie, liczne spotkania organizowane przez Uczelnię z udziałem uczniów i pedagogów, wspólne seminaria popularnonaukowe, dopisać można także wykłady głoszone przez dydaktyków Uczelni w murach ZST.

Okazją do aż trzech wystąpień była impreza organizowana przez szkołę z Mościc pod hasłem „Bliskie spotkania z chemią”. W jej ramach naukowcy z PWSZ zaprezentowali zgromadzonym uczniom, nauczycielom i pozostałym gościom efekty swoich prac, zainteresowań naukowych i dydaktycznych.

Dr inż. Sebastian Bielecki, Dyrektor Instytutu Politechnicznego w swoim wykładzie omówił interesująco zagadnienie spontanicznego pękania szkła hartowanego, dr inż. Marek Chyc z Zakładu Ochrony Środowiska Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego w ciekawy sposób zaprezentował przyczyny i skutki płynące z pogarszającej się jakości powietrza atmosferycznego, a dr inż. Jerzy Nosek z Zakładu Chemii IMP przedstawił szczegółowo temat związków fluoroorganicznych w medycynie i rolnictwie.

– Cieszę się bardzo, że jesteśmy zapraszani przez społeczność ZST, a nasza współpraca rozwija się tak dobrze. Dzięki niej korzystają wszyscy, a przede wszystkim uczniowie, którzy dostają dodatkową porcję wiedzy na poziomie akademickim, często wykraczającym poza program przewidziany dla szkół technicznych tego typu – mówi dr inż. Sebastian Bielecki.

Warto dodać, że wszystkie wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy, a spotkanie zakończyły pokazy chemiczne „Kolorowy świat chemii” przygotowane przez uczniów klas chemicznych ZST.

Fot. Archiwum ZST

Wróć do góry

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej Informacji

Akceptuję