Po raz kolejny – tym razem w siódmej edycji – studenci PWSZ w Tarnowie zdominowali konkurs  organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa „Tarnowski Junior Biznesu”! 

W konkursie pomysły młodych ludzi na biznes rywalizowały między sobą o miano najciekawszych i najbardziej innowacyjnych biznesplanów.  Uczniowie i studenci, którzy wejście na rynek pracy najczęściej mają jeszcze przed sobą, zaprezentowali ewentualne plany dotyczące założenia działalności gospodarczej, a więc możliwości pełnego wzięcia zawodowej przyszłości we własne ręce i, dodatkowo, walczyli o atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Posobnie jak w latach ubiegłych studenci PWSZ w Tarnowie pozostali bezkonkurencyjni i wygrali wszystko, co było do wygrania. Studenci, wspierani przez mgr Barbarę Partyńską-Brzegowy, dzięki swojej pomysłowości otrzymali następujące nagrody:

  • I miejsce – „Kepler 36b (bistro)”, Przemysław Zieliński;
  • II miejsce – „Hemp Empire Anita Zych”, Anita Zych;
  • III miejsce – „Matchgold – aplikacja do handlu metalami szlachetnymi”, Marek Bzduła;
  • IV miejsce (wyróżnienie) – „Bezpieczna Hulajnoga”, Paweł Tarchała;
  • dodatkowo nagrodę –  nagrodę publiczności (o którą walczyli wszyscy uczestnicy konkursu beze względu na kategorię) zdobył Paweł Tarchała.

Podczas uroczystej gali studenci otrzymali nagrody z rąk JM Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni i Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli. O szansie, jaką widzi w kreatywności młodych ludzi, dla rozwoju miasta tak mówił Prezydent – Dobrze, że młodzi ludzie planują działalność gospodarczą i widzą ten świat po swojemu. Jest nadzieja na sukces, bo jeżeli biorą się za takie pomysły, to z tego musi wyjść coś dobrego.

Serdecznie gratulujemy naszym Studentom i laureatom w kategorii szkół ponadpodstawowych!!!

fot. Paweł Topolski

Wróć do góry