Trójka naszych studentów znalazła się w gronie uczestników zakwalifikowanych do IV edycji programu „Narodowa Reprezentacja Akademicka”. Dzięki temu Aleksandra i Natalia Kałuckie oraz Marcin Dzieński otrzymają dodatkowe wsparcie ułatwiające łączenie nauki z uprawianiem sportu na najwyższym światowym poziomie.

Zawodnicy sekcji wspinaczki sportowej AZS AT Tarnów w programie uczestniczą od pierwszej jego edycji. Dzięki temu mogą liczyć na dodatkową opiekę w postaci zajęć indywidualnych realizowanych pod okiem tutorów. Na ich sfinansowanie Uczelnia pozyskała 66 tys. zł.

– Bardzo się cieszę, że Ministerstwo dostrzega konieczność wspierania tak utalentowanych młodych ludzi. Jako Uczelnia staramy się stwarzać im najlepsze możliwe warunki do uprawiania sportu oraz łączenia tego z nauką i te dodatkowe środki z pewnością w tym pomogą. Tym bardziej, że sami zawodnicy chwalą sobie udział w tym programie – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Program zajęć dydaktycznych w ramach NRA będzie realizowany w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin dla danego studenta. Dofinansowanie będzie naliczane na podstawie liczby uprawnionych studentów-sportowców (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają obywatelstwo polskie i wymaganą kategorię sportową.