Dr Marta Chrabąszcz, wykładowca w Zakładzie Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie, zajęła III miejsce w III edycji Konkursu na opracowanie modelowych programów nauczania, za stworzenie programu do nauczania języka polskiego na drugim etapie edukacyjnym.

Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie w ramach projektów systemowych: Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego oraz Scholaris – portal wiedzy dla nauczycieli.

Na konkurs wpłynęło łącznie 112 prac, z których do oceny merytorycznej skierowano 104 prace. Zgodnie z regulaminem Sąd Konkursowy przed wydaniem werdyktu zasięgnął opinii niezależnych ekspertów, którzy dysponowali doświadczeniem w opiniowaniu programów nauczania oraz wypełnianiu zadań rzeczoznawców Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie podręczników szkolnych.

Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych otrzymali również pamiątkowe dyplomy sygnowane przez Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas.

Warto przypomnieć, że w kwietniu ubiegłego roku dr Marta Chrabąszcz otrzymała z rąk Minister Edukacji Narodowej nagrodę za opracowanie programu nauczania języka polskiego zgodnego z podstawą programową mającą obowiązywać w szkołach ponadgimnazjalnych od roku szkolnego 2012/2013.