Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zachęca wszystkich studentów i pracowników do korzystania z niezwykle bogatych baz tekstów dostępnych za pośrednictwem sieci. Dzięki wykupieniu dostępu, z olbrzymiej liczby książek, czasopism i artykułów naukowych w wielu językach można korzystać bez wychodzenia z domu. To szczególne cenne w obecnej sytuacji dla osób piszących prace inżynierskie, licencjackie, czy magisterskie.

W zasobach Biblioteki znaleźć można dostęp do następujących baz:

• IBUK Libra – baza książek elektronicznych w języku polskim;
  • IEEE Xplore Digital Librarybaza pełnych tekstów oraz opisów bibliograficznych na temat elektrotechniki, elektroniki i informatyki. Obejmuje czasopisma i magazyny: bieżące, archiwalne, wycofane i projekty norm oraz materiały konferencyjne;
  • PROQUEST SEARCH – interdyscyplinarna pełnotekstowa baza danych obejmująca swoim zasięgiem takie dziedziny, jak m.in.: biznes, ekonomię, psychologię, nauki społeczne, nauki humanistyczne i medyczne;
  • PROQUEST EBOOK CENTRAL – zawiera ponad 400 tys. tytułów e-booków.

– Bazy są udostępniane na stronie Biblioteki w zakładce e-zbiory lub z poziomu katalogu. Na terenie Uczelni można z nich korzystać bez logowania się na podstawie adresu IP. Spoza sieci uczelnianej warunkiem skorzystania z licencjonowanych baz danych jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym – tłumaczy Bogumiła Stachura, dyrektor Biblioteki PWSZ.

Dane do logowania są tożsame jak do logowania do konta bibliotecznego. W przypadku problemów z logowaniem konieczna jest zmiana hasła do katalogu bibliotecznego.

• Login : nazwisko i imię od dużych liter
  • hasło : nr karty bibliotecznej lub hasło zapisane przez użytkownika.

– W przypadku problemów proszę o kontakt mailowy pod adresem b_stachura@pwsztar.edu.pl lub telefoniczny pod numerem 14 63 16 580 – dodaje Bogumiła Stachura.

– Zachęcam do korzystania z baz, a także proszę Promotorów prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich aby zlecili studentom w ramach realizowanych prac wyszukiwanie artykułów naukowych na określone tematy – dodaje dr Małgorzata Martowicz, Prorektor PWSZ ds Studenckich i dydaktyki.

Strona internetowa biblioteki.