To wspaniała okazja do podniesienia swojej wiedzy z zakresu Masażu Tkanek Głębokich (MTG) jako metody terapeutycznej. Na zaproszenie pracowników Wydziału Ochrony Zdrowia PWSZ do Tarnowa przyjadą wybitni specjaliści w tej dziedzinie – dr Łukasz Czubaszewski i mgr Piotr Szałański. Jednodniowe szkolenie odbędzie się w niedzielę, 10 listopada.

Oferta skierowana jest nie tylko do studentów, ale także czynnych zawodowo fizjoterapeutów i masażystów, którzy chcą nabyć lub podnieść swoje umiejętności pracy z tkankami miękkimi poprzez Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowopowięziowe.

– Nazwa metody „Masaż tkanek głębokich” mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta. W rzeczywistości metoda ta okazuję się wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją, a dodatkowo bardzo wolno. Siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek – przekonują szkoleniowcy, którzy na swoim koncie mają przeprowadzonych niemal sto kursów z tego zakresu.

– To wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Dość powiedzieć, że swoje umiejętności z zakresu pracy MTG oraz nauczania MTG Łukasz Czubaszewki i Piotr Szałański zdobywali podczas szkoleń u światowej sławy autorytetów: Arta Riggsa i Marty`ego Moralesa – mówią organizatorki warsztatu, dr hab. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. PWSZ i mgr Katarzyna Wódka.

Jak podkreślają zaproszeni szkoleniowcy, wszystko czego uczą zostało zweryfikowane przez lata pracy. Promując metodę MTG biorą oni czynny udział w ogólnopolskich, europejskich i światowych konferencjach dla fizjoterapeutów, masażystów, bodyworkerów i lekarzy. Na swoim koncie mają również warsztaty zagraniczne m.in w Norwegii, Szwajcarii, Belgii i na Litwie.

Szczegóły warsztatu, który zaplanowano na niedzielę, 10 listopada u organizatorek. Program TUTAJ.

Wróć do góry