Jak co roku Katedra Ochrony Środowiska przygotowała interesujące warsztaty w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Zapraszamy już w ten piątek. Spotkajmy się i porozmawiajmy o tematach związanych z przyrodą, mikrobiologią oraz zmianami klimatu.

Dla uczestników przygotowaliśmy interesujące warsztaty:

Razem dla klimatu

Celem warsztatów jest uświadomienie uczestnikom jak nasze zachowanie w życiu codziennym wpływa na zmiany klimatu. W trakcie spotkania przedstawiona będzie aktualna skala problemu i główne przyczyny zmian klimatycznych, a następnie uczestnicy w małych grupach stworzą graficzne mapy myśli (mind map). Analizując własne, codzienne nawyki uczestnicy warsztatów wskażą zachowania i czynniki negatywnie wpływające na klimat i zasugerują możliwości ich ograniczenia (np.: jedzenie owoców sezonowych zamiast tropikalnych itp.).

lokalizacja: Mickiewicza 8; budynek: B ; sala: 117

godziny 16:00-17:00 ; 17:30-18:30 ; 19:00-20:00

obowiązuje rejestracja, zapisy bezpośrednio przed wydarzeniem.

Niezwykły świat roślin

W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną rośliny o interesującej biologii. Uczestnicy będę mogli dokonać izolacji i rozdziału chromatograficznego barwników roślinnych, a dla najmłodszych będzie „antocyjanowa” pracownia malarska.

lokalizacja: Mickiewicza 8; budynek: B ; sala: 012

godziny 16:00-20:00

Mikroskopowe safari

Bioróżnorodność mikroorganizmów wodnych odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu całych ekosystemów wodnych. Uczestnicy warsztatów poznają niektóre mikroskopowe organizmy wodne.

Można będzie zobaczyć pod mikroskopem sinice, glony, pierwotniaki i organizmy wielokomórkowe.

lokalizacja: Mickiewicza 8; budynek: B ; sala: 118

godziny 16:00-20:00

Wróć do góry