Wydział Administracyjno-Ekonomiczny po raz kolejny czynnie uczestniczył w kolejnej Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej na terenie Akademii Tarnowskiej. Katedra Prawa wraz z Kołem Naukowym Katedry Prawa (Opiekun mgr Alicja Mól) przeprowadziła Symulację rozprawy – uczestnicy rozprawy karnej poczuli się jak na prawdziwej sali sądowej.
Katedra Ekonomii wraz ze Studenckim Kołem Naukowym MANAGER (opiekun mgr inż.Barbara Partyńska-Brzegowy) przygotowała w tym roku wiele ciekawych atrakcji.
Interaktywny quiz ekonomiczny – gdzie każdy kto chciał mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekonomii w interaktywnym quizie z użyciem platformy Kahoot!
Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące ekonomii, finansów i przedsiębiorczości, Dodatkowo zostały zorganizowane Ekonomiczne kalambury – w ramach których losowano hasła związane są ze światem ekonomii, finansów i biznesu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Kreatywne skarbonki:
tworzymy i oszczędzamy!”. Podczas warsztatów dzieci tworzyły swoje własne, niepowtarzalne skarbonki z materiałów recyklingowych. Dodatkowo w trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego warto oszczędzać, jak planować
wydatki i co to znaczy być odpowiedzialnym finansowo. Jak co roku najbardziej obleganym stoiskiem WAE była „Historia pieniądza” .
Na stoisku można było zobaczyć unikalną kolekcję starych banknotów i monet, sprawdzić autentyczność współczesnych banknotów przez pryzmat różnych zabezpieczeń, takich jak znaki wodne, hologramy, mikroteksty itp., a także
spróbować wybić własną monetę. Dodatkowo, dzięki technologii VR, uczestnicy przenieśli się do Centrum Pieniądza. „Ekonomia w praktyce: graj, ucz się, wygrywaj – stań się mistrzem ekonomii” pod takim hasłem uczestnicy Małopolskiej Nocy Naukowców odkrywali gry, które pozwoliły w przyjemny sposób zgłębić tajniki zarządzania budżetem, inwestowania i negocjacji.