10 czerwca o godzinie 18.00 w Auli Akademii Tarnowskiej (ul. Mickiewicza 8, budynek C 017) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Akademia dla Tarnowa” w ramach obchodów 25-lecia istnienia Uczelni. Tytuł czerwcowego koncertu brzmi: „Dla dzieci w każdym wieku – od 1 do 101 lat”.

Czerwiec to miesiąc rozpoczynający się Dniem Dziecka. Czerwiec to również miesiąc snucia planów wakacyjnych. Akademia Tarnowska w trakcie roku akademickiego gromadzi w swoich murach dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów i pragnie – poprzez dedykowanie kolejnego koncertu wszystkim swoim młodszym, starszym i najstarszym słuchaczom – koncertowo podsumować kończący się rok akademicki i przy dźwiękach pięknej muzyki wesprzeć snucie planów wakacyjnych.

Zabrzmią znane wszystkim utwory z filmów, bajek i gier. Będzie można usłyszeć ścieżki muzyczne z „Harry`ego Pottera”, „Pocahontas”, „Króla Lwa”, „Krainy Lodu”, z gry SIMS i wiele, wiele innych – miłych dla młodszego i starszego ucha – przebojów. Po koncercie wszyscy chętni zostaną zaproszeni na podsumowanie wieczoru, czyli grupowe tańce integracyjne na dziedzińcu przed budynkiem G Akademii Tarnowskiej.

Koncert zagra Tarnowska Orkiestra Młodzieżowa APPASSIONATO pod batutą Katarzyny Wrony. Wsparcia organizacyjnego TOM APPASSIONATO udzielił Pałac Młodzieży w Tarnowie.
Grupowe tańce integracyjne na dziedzińcu Akademii poprowadzi grupa taneczna.