jarek gabalaZnają go setki, jeśli nie tysiące studentów i tarnowian. Znają, szanują i po prostu lubią – ze względu na wiedzę, otwartość, sposób bycia i podejście do nauczania. Nasz kolega, dr Jarosław Gabała potrzebuje wsparcia. Jarek dzielnie walczy z chorobą, ale musimy wysłać mu sygnał, że nie jest w tej walce sam. Dobra energia przyda się także rodzinie, która z całych sił wspiera Jarka w trudnych chwilach. Jak zatem można pomóc?

Jarek przechodzi obecnie terapię w jednym z krakowskich szpitali. Samo leczenie jest refundowane, ale niesie za sobą inne, bardzo duże koszty związane m.in. z pobytem w szpitalnym hotelu, specjalistyczną dietą, suplementami, dojazdami.

Dlatego postanowiliśmy, że nie poprzestaniemy na wysyłaniu „dobrej energii” i wesprzemy naszego kolegę także materialnie. Pomysł zyskał już poparcie JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski.

Od dziś w kilku miejscach uczelni (lista poniżej) wyłożone zostaną puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze, które pomogą Jarkowi pokonać chorobę i jak najszybciej do nas wrócić. Prosimy zatem o wsparcie. Społeczność naszej Uczelni nie raz pokazywała wielkie serce, mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Wierząc w to – wszystkim z góry dziękujemy!

Dr Jarosław Gabała przez kilkanaście lat był zastępcą kierownika Zakładu Ochrony Środowiska Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego. Z wykształcenia jest geografem, ale nie jest to tylko jego zawód. Geografia, przyroda, góry to wielkie pasje, którym poświęca się bez reszty.

Niezwykle lubiany przez współpracowników i studentów prowadzi zajęcia z geologii, hydrologii, systemów GIS oraz  – szczególnie lubiane – zajęcia terenowe. Jarek jest wybitnym znawcą geografii Tarnowa i okolic, czego dowód dał m.in. jako współautor „Encyklopedii Tarnowa”.

TUTAJ MOŻNA POMÓC JARKOWI

• Rektorat