Na ten dzień czekały tysiące miłośników nauki z całego regionu. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie miała miejsce 12. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie co roku przyciąga do PWSZ tysiące spragnionych wiedzy młodych ludzi.

Małopolska Noc Naukowców to już sprawdzona marka. W popularnonaukowych eksperymentach, pokazach, warsztatach i wykładach, tylko w murach PWSZ uczestniczy co rok kilka tysięcy osób, a w całej Małopolsce zbliża się do 80 tysięcy!

– Zaczynaliśmy skromnie, z dużą dozą ostrożności wierząc w powodzenie przedsięwzięcia. I tak w 2007 roku, jako pionierzy w skali kraju, zorganizowaliśmy pierwszą edycję Nocy. Efekt? Kilka objawów „choroby wieku dziecięcego”, ale z drugiej strony 3500 zadowolonych uczestników, a o to właśnie o nich w tym wszystkim nam chodziło! Dostaliśmy od Was wyraźny sygnał, że taka formuła się podoba i że chcecie więcej i więcej… – opowiadają organizatorzy.

W Tarnowie główną bazą MNN był kampus PWSZ. Naukowcy i studenci przygotowali mieszankę nowości i sprawdzonych, lubianych przez odwiedzających atrakcji.

Wróć do góry